Czego się spodziewać po nerwicy?

odchudzanie w naszym ośrodku gołubie to gwarancja sukcesu www.stomatologiasorriso.pl/sedacja.html

Ogólnie przyjmuje się, że nerwica to nic innego jak szeroko pojmowana utrata radości życia. Nie brzmi to zbyt groźnie. Nie dajmy się jednak zwieść: zaburzenia nerwowe mogą nieść ze sobą wiele poważnych dla zdrowia i życia skutków.

Problemem pojawiającym się podczas choroby często jest wypadanie z podstawowych ról społecznych i rodzinnych. Nie potrafimy odnaleźć się w sytuacjach, które pozornie powinny być dla nas całkiem naturalne. Oddziałuje to w krzywdzący sposób na nasze relacje z bliskimi. Podstawowymi przejawami nerwicy w kontaktach międzyludzkich może być perfekcjonizm (gdy uznajemy działania doskonałe za jedyne dopuszczalne) lub egocentryzm (gdy nadmiernie koncentrujemy się na sobie).

Zagrożeniem płynącym z zaburzeń nerwowych są różnego rodzaju uzależnienia. Kiedy nie możemy poradzić sobie z własnym życiem, często sięgamy po używki: alkohol, narkotyki lub nadmierne ilości leków. Tego typu praktyki mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

www.doublefaced.de

Choroba może negatywnie wpłynąć na naszą wydolność w pracy oraz ogólny stopień aktywności. Chorzy często próbują odizolować się od otoczenia. W skrajnych przypadkach nerwica prowadzi nawet do samobójstwa.