Depresja – ponura przyjaciółka.

pogotowie-komputerowe.org.pl zęby

Ciągła pogoń za doskonałością sprawia, że życie staje się coraz bardziej męczące. Nie wszyscy potrafią sobie z tym samodzielnie poradzić. Utrzymujący się stan apatii i przygnębienia może oznaczać, że mamy do czynienia z depresją.

Jakie czynniki mogą świadczyć o pojawiającej się chorobie? Wbrew pozorom przypadłość ta nie objawia się tylko i wyłącznie stanem przewlekłego (trwającego powyżej dwóch tygodni) smutku. Cierpiący na depresję zmaga się także z zaburzeniami snu, a za dnia jest kompletnie pozbawiony energii. Objawem choroby może być również brak zainteresowania wszystkim, co dzieje się wokół i zaniechanie kontaktów towarzyskich, których utrzymywanie wcześniej sprawiało przyjemność.

Depresja wiąże się także z fizycznymi objawami. Mogą pojawić się bóle głowy, utrata apetytu i problemy z trawieniem. Zdarza się również, że chory uskarża się na bóle w klatce piersiowej. Warto wiedzieć, że depresja często ma wpływ na rozwój rozmaitych chorób serca.

Poszukiwane: opiekunki osób starszych (Niemcy) - www.interjob.com.pl

Diagnozę potwierdzającą pojawienie się depresji zawsze powinien postawić lekarz. Nie można jej stwierdzić samodzielnie. Jeśli więc zauważysz opisane objawy wśród kogoś ze swoich bliskich, postaraj się namówić go na wizytę u psychiatry.