Jak rozpoznać cukrzycę?

badanie potencjałów wzrokowych aptekarska.pl

Moment, w którym dowiadujemy się, że jesteśmy chorzy nigdy nie należy do przyjemnych, niezależnie od rodzaju choroby. Okazuje się jednak, że w jeszcze większym niebezpieczeństwie znajdujemy się, gdy nie zdajemy sobie sprawy ze swojego stanu. Taka sytuacja często spotyka osoby chore na cukrzycę.

Szacuje się, że na każdego dotkniętego tą chorobą człowieka przypada jeszcze jeden, który zmaga się z tą samą przypadłością wcale o tym nie wiedząc. Dzieje się tak dlatego, że objawy cukrzycy wcale nie należą do oczywistych i łatwo rozpoznawalnych.

www.dariuszkuc.pl

Najczęstszym symptomem jest wzmożone pragnienie, a co za tym idzie – częste oddawanie moczu. Chorzy, niezależnie od typu cukrzycy, często skarżą się także na zmęczenie i ciągłe uczucie senności. Choroba negatywnie wpływa także na wzrok – może powodować zaburzenia ostrości widzenia. W przypadku cukrzycy typu I zdarza się również, że chorzy widzą podwójnie. Częstym symptomem cukrzycy bywa utrata wagi, pomimo wzmożonego lub utrzymującego się w normie apetytu.

Jeśli zauważysz u siebie podobne oznaki, koniecznie zgłoś się do lekarza, by zbadać poziom cukru we krwi. Bądź szczególnie czujny, jeśli ktoś z twojej bliskiej rodziny chorował na cukrzycę.