Nie bój się specjalisty.

orient-expres.com.pl

Ciągły rozwój medycyny sprawia, że lekarze potrafią zwalczać choroby, które jeszcze kilka lat temu uznawane były za śmiertelne. Niektóre dolegliwości nadal są jednak uznawane za wstydliwe. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć depresję. Pomimo, że zmaga się z nią coraz więcej osób, niechętnie decydujemy się na wizytę u specjalisty.

Przede wszystkim tylko psychiatra lub psycholog Antonina Kocot - Gabinet Zmiana jest w stanie stwierdzić, że to, z czym się zmagamy, rzeczywiście można uznać za depresję. Najlepiej jest zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który poradzi, do kogo zwrócić się po pomoc. Warto jednak wiedzieć, że spotkanie z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie nie wymaga posiadania żadnego skierowania.

W leczeniu depresji niesamowicie ważne jest, by nie wstydzić się swojej choroby. Nie można starać się jej ukrywać przed znajomymi i rodziną. Gdy będziemy ukrywać ten fakt, może dość do konfliktów w rodzinie i będzie potrzebna terapia rodzinna w Poznaniu lub uczestniczenie w spotkaniach grupy wsparcia, gdzie można dowiedzieć się, jak inni poradzili sobie z podobnymi problemami. Podobny efekt mogą przynosić rozmowy ze znajomymi, którzy również zmagali się z tą chorobą. Jest to jednak bardzo trudne, gdyż depresja przejawia się między innymi niechęcią do utrzymywania kontaktów towarzyskich.