Patrz z przekąsem na przekąski.

www.trendystereo.net.pl http://eretina.pl/

Utrzymywanie zdrowej diety współcześnie staje się bardzo modne. Można mieć nadzieję, że pojawiające się trendy żywieniowe w znaczny sposób przyczynią się do zmniejszenia liczby przypadków zachorowań na otyłość. Zdarza się jednak, że nawet osoby, które starają się odżywiać jak najlepiej, mają kłopoty z utrzymaniem diety.

Wiele osób w miarę możliwości przygotowuje sobie posiłki w taki sposób, by dostarczać organizmowi odpowiednich ilości zróżnicowanych składników odżywczych. Większość z nas jednak nie ma na to czasu. Wszystkich nas łączy jeden żywieniowy grzech: mamy słabość do niezdrowych przekąsek.

Nawet jeśli w ciągu dnia dbamy o swoją dietę, wieczorem często jesteśmy zbyt zmęczeni, by przejmować się tym, co jemy. Zasiadamy wygodnie przed telewizorem, włączamy ulubiony serial i sięgamy po chipsy, paluszki lub słodycze. Nie koncentrujemy się na jedzeniu, więc potrafimy pochłaniać je w ogromnej ilości.

Możemy jednak zastąpić niezdrowe przekąski tymi bardziej wartościowymi. Sięgnięcie po owoc lub pokrojone warzywa nie wymagają długich przygotowań, a doskonale nadają się do „pochrupania”. Dobrą alternatywą są także niesolone orzeszki – mają dość dużo kalorii, ale są znacznie zdrowsze niż np. chipsy.